Folijavimas. Įspaudas (kongrevas).

Jeigu norite išskirtinio, prabangaus ir solidaus spaudos gaminio Jums puikiai tiks folijavimas (metalizavimas) arba įspaudas (kongrevas). Šių technologijų pagalba yra sukuriamas itin elegantiškas, solidus, prabangos suteikiantis dekoravimo efektas. Abi technologijos gali būtų naudojamos ant vizitinių kortelių, kvietimų, aplankų, vokų, dėžučių, pakuočių, maišelių, knygelių, lankstinukų, skrajučių ir daug kitų produktų. Galima daryti ant popieriaus, kartono, odos ir kt. medžiagų.

Gamybos procesu šios dvi technologijos yra labai panašios, tačiau yra keli esminiai skirtumai:

Folijavimas yra gaminio maketo dalies, tam tikrų objektų padengimas folija karštuoju būdu. Prieš pradenant folijavimo procesą, reikalinga folijavimo klišė. Folijavimo klišė yra metalinė forma, kurioje yra išgraviruojami objektai, kuriuos norime matyti galutiniame rezultate. Folijos klišė gaminama vieną kartą ir gali būti naudojama daug kartų.

Į folijavimo mašina yra įstatoma folijos klišė, speciali folijos efekto plėvelė bei medžiaga ant kurios bus dedama folija. Įkaitina folijos klišė, per folijos plėvelę yra įspaudžiama į spaudos gaminį tose vietose, kur buvo sąlytis su folija ir spauda - po savęs palikdama "prilipusia" folijos plėvelę gaminyje. Tose vietose kur sąlyčio nebuvo, folija neprilimpa ir lieka ant plėvelės. Folijavimas - gali būti auksinis, sidabrinis, brozinis, rose gold ir kitų spalvų.

Įspaudo arba dar vadinamo kongrevo technologija yra labai panaši į folijavimo. Taip pat yra gaminamos spacialios metalinės formos, tačiau yra gaminamos dvi - viršus ir apačia (dar vadinama mama-papa). Jokia papildoma plėvelė nėra naudojama.

Spaudos gaminys yra dedamas tarp metalinių plokštėlių ir su didelę jėga spaudžiamas tarp jų. Tokiu būdų vienoje pusėje gaunamas iškilimas, o kitoje pusėje gaunasi įdubimas.

Įspaudui geriausia naudoti minkštą popierių ar kartoną. Įspaudas ryškiau matosi ant tamsesnių spalvų medžiagų.

Galima kombinuoti folijavimą ir įspaudą viename produkte. Rezultate gaunasi ir iškilimas ir folijos efektas. Folijavimą ir įspaudą galima kombinuoti su kitomis technologijomis, tokiomis kaip įspaudas, UV lakavimas, kirtimas, šilkografija ir kt. Maketuojant galutinio spaudos gaminio dizainą, maketas yra iš anksto ruošiamas taip, kad tik dalis teksto ar simbolių būtų folijuoti arba įspausti - tokiu būdu yra padaromas akcentas ant norimo išskirti objekto.

Parašykite į labas@foxprint.lt ir atsiųsime Jums pasiūlymą.

Neradai ko ieškojai?

Susisiek su mumis ir mes padėsime atsakyti į visus rūpiamus klausimus!